Jak przenieść szybę?

By in
495

Przenoszenie szyb to duże wyzwanie inżynieryjne, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dość dużym gabarytem. Rozległa tafla jest bowiem delikatna i krucha, a jednocześnie często wyróżnia się wysoką masą. Na szczęście nowoczesne technologię umożliwiają bezpieczne i wygodne przenoszenie szyb o raz innych przedmiotów o szczególnych wymaganiach. Sekretem jest podciśnienie.

Czym są przyssawki do szyb?

Każdy profesjonalista pracujący ze szkłem doskonale zna urządzenia nazywane przyssawkami do szyb. To specjalne uchwyty przymocowywane do powierzchni szyby za pomocą próżni. Ich odpowiednia konstrukcja umożliwia podniesienie i przeniesienie szyby, a także jej umieszczenie w odpowiednim miejscu. Jednocześnie nie naraża jej na żadne zniszczenia. Przyssawki mogą być również używane do transportu innych materiałów, szczególnie o płaskiej powierzchni i dość dużej wadze. Sprawdzają się we współpracy z elementami zarówno o dużych, jak i o małych gabarytach.

Rodzaje przyssawek do szyb

Istnieje wiele rodzajów przyssawek próżniowych o różnych zastosowaniach. Również specjalistyczne przyssawki do szyb mogą się różnić konstrukcją i zastosowaniem. Najprostsze elementy tego typu to uchwyty ręczne przeznaczone do manualnego przenoszenia elementów – w zależności od rodzaju o płaskiej lub chropowatej powierzchni. Są one wyposażone w ręczną pompkę, która pozwala wytworzyć próżnię potrzebną do podniesienia szyby.

Ponadto wyróżniamy przyssawki akumulatorowe lub zasilane z sieci, zwykle stanowiące część maszyn o znacznie większych możliwościach. Tego typu urządzenia wykorzystywane są w zakładach przemysłowych oraz na budowach i wyręczają ludzi w wykonywaniu ciężkich prac. Zwykle mają duże możliwości w zakresie wymiarów i masy podnoszonych elementów. Pozwalają też na manipulowanie szybą (jej obracanie i pochylanie) w celu jej idealnego dopasowania do miejsca, w którym ma być zamontowana.

Przenoszenie szyb z użyciem przyssawek

Przeniesienie szyby z użyciem przyssawek jest bardzo proste. Odpowiedni dobór urządzenia tego typu pozwoli bezpiecznie i wygodnie wykonać nawet najtrudniejsze prace. Należy jednak upewnić się, że przyssawki idealnie przylegają do powierzchni przenoszonego elementu. Tylko wówczas będzie możliwe utrzymanie próżni niezbędnej do jego bezproblemowego transportu. Jeśli potrzebne jest precyzyjne umieszczenie szyby w określonym miejscu, niezastąpione okażą się w pełni zautomatyzowane przyssawki pneumatyczne, które pozwalają na sterowanie za pomocą intuicyjnego panelu.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)